Novum Medica w trosce o pacjentów

Centrum Medyczne NOVUM MEDICA zostało stworzone aby zapewnić opiekę zdrowotną na jak najwyższym poziomie. Opieką obejmujemy całą rodzinę. Świadczenia w ramach kontraktu z NFZ udzielane będą bezpłatnie w Poradni Lekarza Rodzinnego dla osób, które złożyły deklarację wyboru lekarza.

W poradniach specjalistycznych w ramach prywatnej opieki zdrowotnej. Nasz wykwalifikowany Zespół, już od samego początku,  dołoży wszelkich starań, aby czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo, a z wizyty wychodzili z poczuciem uzyskania rzetelnej pomocy lekarskiej. Każdy ubezpieczony pacjent ma prawo do swobodnego wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej. Z tej usługi bezpłatnie skorzystać można dwa razy w ciągu roku lub w razie zmiany miejsca zamieszkania. Zgodnie z polskim prawem, podstawowa opieka zdrowotna to część systemu ochrony zdrowia, której zadaniem jest zapewnienie pacjentom świadczeń medycznych w przychodni lub w domu.

Głównym celem usług jest zagwarantowanie pacjentowi kompleksowej opieki i czuwanie nad jego stanem zdrowia. Świadczenia są realizowane na podstawie kontraktów przychodni z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pomocy najczęściej udzielają lekarze rodzinni oraz pielęgniarki środowiskowe. To oni zajmują się diagnozowaniem chorób, profilaktyką zdrowotną, a także planowaniem i organizacją leczenia. Zarówno zdrowi, jak i chorzy pacjenci mogą zgłaszać się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w celu wykonania badań lub uzyskania porady medycznej. Aby skorzystać ze świadczenia, należy dokonać wcześniejszej rejestracji, okazać dowód tożsamości lub wypełnić formularz uwzględniający dane osobowe.

Oprócz diagnostyki ogólnej w przychodniach POZ można przeprowadzić badania laboratoryjne, wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, szczepienia ochronne oraz EKG.  Podstawowa opieka zdrowotna obejmuje także świadczenia pielęgniarskie. Do najistotniejszych zadań pielęgniarek środowiskowych należą profilaktyka chorób, promocja zdrowia, pomoc w wykonywaniu usług diagnostycznych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych. Należy pamiętać o konieczności dostosowania charakteru świadczeń do wieku, płci i potrzeb pacjenta. Pielęgniarki zajmują się także wykonywaniem zastrzyków i podstawowych zabiegów, zarówno w placówkach POZ, jak i podczas wizyt domowych. Na wizytę będzie można umówić się telefonicznie, osobiście lub przez internet. Zarejestrowany pacjent otrzyma także przypomnienie o wizycie.

Wizyty mają być dostępne zarówno w formie tradycyjnej – osobistej a także w formie tele- czy wideoporad. Będziemy wyróżniać się profesjonalizmem obsługi, własnym systemem informatycznym, z serwerem na miejscu, co minimalizuje utratę danych. Młody ale też doświadczony zespół gwarantuje zaangażowanie w działania, Naszym celem jest, aby szybka i prawidłowa diagnoza minimalizowała ilość wizyt a pacjent cieszył się dobrym zdrowiem. Dobra renoma placówki, którą chcemy wyrobić ciężką pracą i indywidualnym podejściem do pacjenta, ma się przekładać na jakość, jakiej jeszcze Państwo nie doświadczyli. Przychodnia znajduje się w dogodnym miejscu dla dojazdu samochodem ( blisko Obwodnicy Trójmiasta), posiada własne miejsca parkingowe oraz atrakcyjne otoczenie (centra handlowe, punkty usługowe).

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
To może Cię zainteresować

Najnowsze posty